ILSB0603ER1R0K
RF Inductors 1uH 10%
product image
ILSB0603ER1R0K Picture
SeekIC No. : 001209228 Detail
ILSB0603ER1R0K: RF Inductors 1uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ILSB0603ER1R0K
Mfg:
Vishay/Dale
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 25 mAmps Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 87 MHz Q Minimum : 35
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Tolerance : 10 %
Q Minimum : 35
Maximum DC Current : 25 mAmps
Inductance : 1 uH
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 87 MHz