ILSB0603ER2R2K
RF Inductors 2.2uH 10%
product image
ILSB0603ER2R2K Picture
SeekIC No. : 001211466 Detail
ILSB0603ER2R2K: RF Inductors 2.2uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ILSB0603ER2R2K
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 15 mAmps Maximum DC Resistance : 1.15 Ohms
Self Resonant Frequency : 58 MHz Q Minimum : 35
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 2.2 uH
Tolerance : 10 %
Q Minimum : 35
Maximum DC Current : 15 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.15 Ohms
Self Resonant Frequency : 58 MHz