IQ82C55AZ96
Peripheral Drivers & Components (PCIs) PERI PRG-I/O 5V 8MHZ INDUSTRIAL TEMP
product image
IQ82C55AZ96 Picture
SeekIC No. : 00391433 Detail
IQ82C55AZ96: Peripheral Drivers & Components (PCIs) PERI PRG-I/O 5V 8MHZ INDUSTRIAL TEMP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IQ82C55AZ96
Mfg:
Intersil
Quick Details
Maximum Operating Temperature : + 85 C Package / Case : MQFP
Packaging : Reel
Description
Operating Supply Voltage :
Mounting Style :
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Reel
Package / Case : MQFP
Parameters:
Technical/Catalog InformationIQ82C55AZ96
Frequency - Clock-
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Package / Case44-MQFP
PackagingTube
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Interrupt OutputNo
Current - Drive2.5mA