IRAC11662-100W
Power Management IC Development Tools +16V Lw-Sd 100W Flybk Demo Brd
product image
IRAC11662-100W Picture
SeekIC No. : 00119393 Detail
IRAC11662-100W: Power Management IC Development Tools +16V Lw-Sd 100W Flybk Demo Brd
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IRAC11662-100W
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product : Demonstration Boards Type : DC/DC Converters, Regulators & Controllers
Tool Is For Evaluation Of : IR11662 Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC
Output Voltage : 16 V Output Current : 6.25 A
Description
Product : Demonstration Boards
Type : DC/DC Converters, Regulators & Controllers
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC
Output Voltage : 16 V
Tool Is For Evaluation Of : IR11662
Output Current : 6.25 A