IRF150-IRF500
Features: ·Non-inductive, flat shaped aluminum housed wire wound fixed resistors with 50W to 500W..·Minimum resistance of 1ohm, +/-0.5% tolerance available.·10mm thickness allows excellent heat extrusion from resistor.·Narrower body (IRN) will be suitable for high density installation.·Light weigh...
product image
IRF150-IRF500 Picture
SeekIC No. : 004376396 Detail
IRF150-IRF500: Features: ·Non-inductive, flat shaped aluminum housed wire wound fixed resistors with 50W to 500W..·Minimum resistance of 1ohm, +/-0.5% tolerance available.·10mm thickness allows excellent heat extr...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IRF150-IRF500
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
·Non-inductive, flat shaped aluminum housed wire wound fixed resistors with 50W to 500W..
·Minimum resistance of 1ohm, +/-0.5% tolerance available.
·10mm thickness allows excellent heat extrusion from resistor.