IS64LPS12832A-200TQLA3
SRAM 4M (128Kx32) 200MHz Sync SRAM 3.3v
product image
IS64LPS12832A-200TQLA3 Picture
SeekIC No. : 00471114 Detail
IS64LPS12832A-200TQLA3: SRAM 4M (128Kx32) 200MHz Sync SRAM 3.3v
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IS64LPS12832A-200TQLA3
Mfg:
ISSI
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Memory Size : 4 Mbit Access Time : 3.1 ns
Supply Voltage - Max : 3.465 V Supply Voltage - Min : 3.135 V
Maximum Operating Current : 225 mA Maximum Operating Temperature : + 125 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-100 Packaging : Tray
Description
Organization :
Packaging : Tray
Mounting Style : SMD/SMT
Memory Size : 4 Mbit
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Voltage - Max : 3.465 V
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Package / Case : TQFP-100
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Access Time : 3.1 ns
Maximum Operating Current : 225 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationIS64LPS12832A-200TQLA3
VendorISSI, Integrated Silicon Solution Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4M (128K x 32)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTray
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C