IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
SRAM 9M (256Kx36) 166MHz Sync SRAM 3.3v
product image
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR Picture
SeekIC No. : 00473087 Detail
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR: SRAM 9M (256Kx36) 166MHz Sync SRAM 3.3v
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
Mfg:
ISSI
Quick Details
Memory Size : 9 Mbit Access Time : 3.5 ns
Supply Voltage - Max : 3.465 V Supply Voltage - Min : 3.135 V
Maximum Operating Current : 300 mA Maximum Operating Temperature : + 125 C
Minimum Operating Temperature : - 40 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-100 Packaging : Reel
Description
Organization :
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Packaging : Reel
Supply Voltage - Max : 3.465 V
Supply Voltage - Min : 3.135 V
Package / Case : TQFP-100
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Memory Size : 9 Mbit
Access Time : 3.5 ns
Maximum Operating Current : 300 mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationIS64LPS25636A-166TQLA3-TR
VendorISSI, Integrated Silicon Solution Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C