ISL55005IEZ-T7
IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6
product image
ISL55005IEZ-T7 Picture
SeekIC No. : 004121146 Detail
ISL55005IEZ-T7: IC AMP MMIC BIPO BROADBND SC70-6
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ISL55005IEZ-T7
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Processor Series : Stellaris 1000
Manufacturer: Intersil Frequency: 500MHz ~ 3GHz
P1dB: 9.5dBm (8.9mW) Gain: 16.6dB
Noise Figure: 3.6dB RF Type: -
Voltage - Supply: 3.3V Current - Supply: 20mA
Test Frequency: 1GHz Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Description
Series: -
Voltage - Supply: 3.3V
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Packaging: Tape & Reel (TR)
Test Frequency: 1GHz
RF Type: -
Noise Figure: 3.6dB
Current - Supply: 20mA
Gain: 16.6dB
Manufacturer: Intersil
Frequency: 500MHz ~ 3GHz
P1dB: 9.5dBm (8.9mW)
Parameters:
Technical/Catalog InformationISL55005IEZ-T7
VendorIntersil
CategoryRF and RFID
Package / CaseSC-70-6, SC-88, SOT-323-6, SOT-363
Voltage - Supply3.3V
Current - Supply20mA
Gain16.6dB
Frequency500MHz ~ 3GHz
RF Type-
PackagingTape & Reel (TR)
Noise Figure3.6dB
P1db9.5dBm
Test Frequency1GHz