IXBF20N300
IGBT 3000V 27A 110W ISOPLUSI4
product image
IXBF20N300 Picture
SeekIC No. : 003434504 Detail
IXBF20N300: IGBT 3000V 27A 110W ISOPLUSI4
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXBF20N300
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: BIMOSFET™ Manufacturer: IXYS
Frequency : 0.5 GHz to 2 GHz IGBT Type: -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 3000V Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.2V @ 15V, 20A
Current - Collector (Ic) (Max): 27A Power - Max: 110W
Input Type: Standard Mounting Type: Through Hole
Package / Case: i4-Pac?-5 (3 leads) Supplier Device Package: ISOPLUS i4-PAC?
Description
IGBT Type: -
Input Type: Standard
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tube
Manufacturer: IXYS
Series: BIMOSFET™
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 3000V
Package / Case: i4-Pac?-5 (3 leads)
Supplier Device Package: ISOPLUS i4-PAC?
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.2V @ 15V, 20A
Current - Collector (Ic) (Max): 27A
Power - Max: 110W