IXBOD1-17R
Sidacs 1 Amps 1700V
product image
IXBOD1-17R Picture
SeekIC No. : 00200980 Detail
IXBOD1-17R: Sidacs 1 Amps 1700V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXBOD1-17R
Quick Details
Non Repetitive On-State Current : 200 A Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
On-State Voltage : 3.4 V Maximum Operating Temperature : + 125 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Non Repetitive On-State Current : 200 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
On-State Voltage : 3.4 V
Package / Case : BOD
Parameters:
Technical/Catalog InformationIXBOD1-17R
VendorIXYS
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / CaseRadial
PackagingBulk
TechnologyMixed Technology
ApplicationsHigh Voltage
Number of Circuits2 - Dual
Voltage - Working-
Voltage - Clamping1700V (1.7kV)