IXBOD1-24RD
Sidacs 1 Amps 2400V
product image
IXBOD1-24RD Picture
SeekIC No. : 00200951 Detail
IXBOD1-24RD: Sidacs 1 Amps 2400V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXBOD1-24RD
Quick Details
Non Repetitive On-State Current : 200 A Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
On-State Voltage : 5.1 V Maximum Operating Temperature : + 125 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Non Repetitive On-State Current : 200 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
Package / Case : BOD
On-State Voltage : 5.1 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationIXBOD1-24RD
VendorIXYS
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingTube
TechnologyMixed Technology
ApplicationsHigh Voltage
Number of Circuits3 - Triple
Voltage - Working-
Voltage - Clamping2400V (2.4kV)