IXTH75N10L2
MOSFET
product image
IXTH75N10L2 Picture
SeekIC No. : 00158339 Detail
IXTH75N10L2: MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IXTH75N10L2
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 75 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 21 mOhms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : Through Hole
Package / Case : TO-247 Packaging : Tube
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Configuration : Single
Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Mounting Style : Through Hole
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Tube
Package / Case : TO-247
Continuous Drain Current : 75 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 21 mOhms