JM1AN-P-DC12V
General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 20A 12VDC Slm typ PCB 12VDC
product image
JM1AN-P-DC12V Picture
SeekIC No. : 002565473 Detail
JM1AN-P-DC12V: General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 20A 12VDC Slm typ PCB 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JM1AN-P-DC12V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Coil Voltage : 12 V
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Coil Voltage : 12 V
Contact Material : Silver Tin Oxide
Mounting Style : Through Hole
Parameters:
Technical/Catalog InformationJM1AN-P-DC12V
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage20A @ 250VAC
Coil Voltage12VDC
Control Off Voltage (Min)1.2 VDC
Control On Voltage (Max)8.4 VDC
Coil Current75mA