JM1AN-P-DC24V
General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 20A 24VDC Slm typ PCB 24VDC
product image
JM1AN-P-DC24V Picture
SeekIC No. : 002565344 Detail
JM1AN-P-DC24V: General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 20A 24VDC Slm typ PCB 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JM1AN-P-DC24V
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Parameters:
Technical/Catalog InformationJM1AN-P-DC24V
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage20A @ 250VAC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)16.8 VDC
Coil Current37.5mA