JQ1P-18V-F
General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 10A 125VAC 5A 250VAC 5A 18VDC
product image
JQ1P-18V-F Picture
SeekIC No. : 002548032 Detail
JQ1P-18V-F: General Purpose / Industrial Relays 1 Form C 10A 125VAC 5A 250VAC 5A 18VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JQ1P-18V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM) Coil Voltage : 18 VDC
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Tin Oxide
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Contact Current Rating :
Contact Form : 1 Form C (SPDT-BM)
Contact Material : Silver Tin Oxide
Mounting Style : Through Hole
Coil Voltage : 18 VDC