JR1AF-DC18V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
product image
JR1AF-DC18V Picture
SeekIC No. : 003829714 Detail
JR1AF-DC18V: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JR1AF-DC18V
Coil Current: 29.4mA Coil Voltage: 18VDC
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 16A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 14.4 VDC Turn Off Voltage (Min): 1.8 VDC
Packaging: Bulk
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Features: -
Contact Rating (Current): 16A
Coil Voltage: 18VDC
Turn Off Voltage (Min): 1.8 VDC
Manufacturer: Panasonic Electric Works
Turn On Voltage (Max): 14.4 VDC
Series: JR
Coil Current: 29.4mA