JR1AF-TM-DC48V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
product image
JR1AF-TM-DC48V Picture
SeekIC No. : 003829699 Detail
JR1AF-TM-DC48V: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JR1AF-TM-DC48V
Coil Current: 11mA Coil Voltage: 48VDC
Contact Form: SPST-NO (1 Form A) Contact Rating (Current): 16A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 38.4 VDC Turn Off Voltage (Min): 4.8 VDC
Features: - Mounting Type: Chassis Mount
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Packaging: Bulk
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Features: -
Contact Rating (Current): 16A
Coil Voltage: 48VDC
Mounting Type: Chassis Mount
Turn Off Voltage (Min): 4.8 VDC
Coil Current: 11mA
Manufacturer: Panasonic Electric Works
Turn On Voltage (Max): 38.4 VDC