JW060ABK
DC/DC Converters 5V/12V/-12V 9A/3A
product image
JW060ABK Picture
SeekIC No. : 002753224 Detail
JW060ABK: DC/DC Converters 5V/12V/-12V 9A/3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW060ABK
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW060ABK
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output5V, ±12V
Power (Watts)60W
Number of Outputs3
1st Output5 VDC @ 9A
2nd Output12 VDC @ 3A
3rd Output-12 VDC @ 3A