JW1AFSN-B-DC24V-F
General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 10A 250VAC 24V
product image
JW1AFSN-B-DC24V-F Picture
SeekIC No. : 002551827 Detail
JW1AFSN-B-DC24V-F: General Purpose / Industrial Relays 1 Form A 10A 250VAC 24V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
JW1AFSN-B-DC24V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage :
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Parameters:
Technical/Catalog InformationJW1AFSN-B-DC24V-F
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage10A @ 250VAC
Coil Voltage24VDC
Control Off Voltage (Min)2.4 VDC
Control On Voltage (Max)16.8 VDC
Coil Current22mA