K300J10C0GF5WH5
CAP CER 30PF 50V 5% RADIAL
product image
K300J10C0GF5WH5 Picture
SeekIC No. : 002961569 Detail
K300J10C0GF5WH5: CAP CER 30PF 50V 5% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
K300J10C0GF5WH5
Quick Details
Series: Mono-Kap™ Manufacturer: Vishay BC Components
Capacitance: 30pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) Height - Seated (Max): 0.100" (2.54mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±5%
Capacitance: 30pF
Thickness (Max): -
Mounting Type: Through Hole
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Series: Mono-Kap™
Manufacturer: Vishay BC Components
Size / Dimension: 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max): 0.100" (2.54mm)