KB500A18AL
CONTROL KNOB
product image
KB500A18AL Picture
SeekIC No. : 003451106 Detail
KB500A18AL: CONTROL KNOB
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KB500A18AL
Quick Details
Series: KB Manufacturer: APEM Components, LLC
Input Offset Voltage : 0.5 mV Style: Cylindrical
Type: Knurled, Straight Shaft Size: 0.125" (3.17mm)
Diameter: 0.500" (12.70mm) Height: 0.790" (20.10mm)
Indicator: Line on Top Material: Metal
Description
Style: Cylindrical
Type: Knurled, Straight
Shaft Size: 0.125" (3.17mm)
Diameter: 0.500" (12.70mm)
Material: Metal
Series: KB
Indicator: Line on Top
Height: 0.790" (20.10mm)