KC-52-B-10.0-01-N-P-S
ROT 12 POS 10MM SW
product image
KC-52-B-10.0-01-N-P-S Picture
SeekIC No. : 004384770 Detail
KC-52-B-10.0-01-N-P-S: ROT 12 POS 10MM SW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC-52-B-10.0-01-N-P-S
Mfg:
E-Switch
  • Qty
  • 1~1
Parameters:
Technical/Catalog InformationKC-52-B-10.0-01-N-P-S
VendorE-Switch
CategorySwitches
Actuator TypeRound (6mm dia)
Mounting TypePanel, PCB Through Hole
Number of Positions 12
Number of Decks1
Number of Poles per Deck1
Angle of Throw30°
Contact Rating @ Voltage0.35A @ 125VAC