KC7050A12.0000C50D00
Standard Clock Oscillators 12MHz 5.0Volts 50ppm -10C +70C
product image
KC7050A12.0000C50D00 Picture
SeekIC No. : 001148606 Detail
KC7050A12.0000C50D00: Standard Clock Oscillators 12MHz 5.0Volts 50ppm -10C +70C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC7050A12.0000C50D00
Mfg:
AVX
Quick Details
Product : XO Frequency : 12 MHz
Frequency Stability : 50 PPM Supply Voltage : 5 Volts
Load Capacitance : 50 pF Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 10 C Maximum Operating Temperature : + 70 C
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L Packaging : Reel
Series : KC7050A
Description
Package / Case :
Output Format :
Frequency Stability : 50 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Frequency : 12 MHz
Product : XO
Minimum Operating Temperature : - 10 C
Supply Voltage : 5 Volts
Load Capacitance : 50 pF