KC7050A106.250C30E00
Standard Clock Oscillators 3.3volts 106.250MHz 7x5 mm
product image
KC7050A106.250C30E00 Picture
SeekIC No. : 001141575 Detail
KC7050A106.250C30E00: Standard Clock Oscillators 3.3volts 106.250MHz 7x5 mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC7050A106.250C30E00
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : XO Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 106.25 MHz Frequency Stability : +/- 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 10 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Output Format : CMOS
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L Packaging : Reel
Series : KC7050
Description
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Supply Voltage : 3.3 Volts
Packaging : Reel
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Load Capacitance : 15 pF
Output Format : CMOS
Frequency Stability : +/- 50 PPM
Product : XO
Minimum Operating Temperature : - 10 C
Series : KC7050
Frequency : 106.25 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationKC7050A106.250C30E00
VendorAVX Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency106.25MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current45mA