KC7050A100.000C20E00
Standard Clock Oscillators 100MHz 2.5volts 7.0x5.0mm SMD
product image
KC7050A100.000C20E00 Picture
SeekIC No. : 001147613 Detail
KC7050A100.000C20E00: Standard Clock Oscillators 100MHz 2.5volts 7.0x5.0mm SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC7050A100.000C20E00
Mfg:
AVX
Quick Details
Product : Clock Oscillators Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 100 MHz Frequency Stability : +/- 50 PPM
Supply Voltage : 2.5 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 10 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Output Format : CMOS
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L Packaging : Reel
Series : KC7050A
Description
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Supply Voltage : 2.5 Volts
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Load Capacitance : 15 pF
Output Format : CMOS
Frequency : 100 MHz