KC7050A75.0000C30E00
Standard Clock Oscillators 3.3volts 75.00MHz 7x5 mm
product image
KC7050A75.0000C30E00 Picture
SeekIC No. : 001141624 Detail
KC7050A75.0000C30E00: Standard Clock Oscillators 3.3volts 75.00MHz 7x5 mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC7050A75.0000C30E00
Quick Details
Product : XO Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 75 MHz Frequency Stability : +/- 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 10 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Output Format : CMOS
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L Packaging : Reel
Series : KC7050
Description
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Supply Voltage : 3.3 Volts
Packaging : Reel
Frequency : 75 MHz
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Load Capacitance : 15 pF
Output Format : CMOS
Frequency Stability : +/- 50 PPM
Product : XO
Minimum Operating Temperature : - 10 C
Series : KC7050
Parameters:
Technical/Catalog InformationKC7050A75.0000C30E00
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency75MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current35mA