KC7050P155.520L30E00
Standard Clock Oscillators 3.3volts 155.520MHz 7x5mm
product image
KC7050P155.520L30E00 Picture
SeekIC No. : 001141507 Detail
KC7050P155.520L30E00: Standard Clock Oscillators 3.3volts 155.520MHz 7x5mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KC7050P155.520L30E00
Quick Details
Product : XO Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 155.52 MHz Frequency Stability : +/- 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 10 C Maximum Operating Temperature : + 70 C
Output Format : LVPECL Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Packaging : Reel Series : KC7050
Description
Load Capacitance :
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Output Format : LVPECL
Packaging : Reel
Dimensions : 5 mm W x 7 mm L
Frequency Stability : +/- 50 PPM
Product : XO
Minimum Operating Temperature : - 10 C
Frequency : 155.52 MHz
Series : KC7050
Parameters:
Technical/Catalog InformationKC7050P155.520L30E00
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency155.52MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current70mA