KCC500E335M55R0T00
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.3UF 50V 20%
product image
KCC500E335M55R0T00 Picture
SeekIC No. : 00822033 Detail
KCC500E335M55R0T00: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 3.3UF 50V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KCC500E335M55R0T00
Mfg:
United Chemi-Con
Quick Details
Capacitance : 3.3 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 50 Volts Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532 Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : General Type MLCCs Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code :
Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Capacitance : 3.3 uF