KDE1209PTV1.13.MS.A.GN
FAN 12VDC 92X25MM 1.9W 49CFM
product image
KDE1209PTV1.13.MS.A.GN Picture
SeekIC No. : 003439539 Detail
KDE1209PTV1.13.MS.A.GN: FAN 12VDC 92X25MM 1.9W 49CFM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KDE1209PTV1.13.MS.A.GN
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: KDE Manufacturer: Sunon Fans
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 1.90W
Features: - RPM: 2800 RPM
Noise: 34 dB(A) Static Pressure: 0.160 in H2O (39.8 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 49.0 CFM (1.39m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Vapo-Bearing?
Description
Manufacturer: Sunon Fans
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25mm W
Noise: 34 dB(A)
Bearing Type: Vapo-Bearing?
Series: KDE
Static Pressure: 0.160 in H2O (39.8 Pa)
Power (Watts): 1.90W
Air Flow: 49.0 CFM (1.39m³/min)
RPM: 2800 RPM
Parameters:
Technical/Catalog InformationKDE1209PTV1.13.MS.A.GN
VendorSunon Fans
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)1.9W
Bearing TypeVapo-Bearing?