KDZTR22B
Zener Diodes 22 to 24.5V; 10mA 1000mW
product image
KDZTR22B Picture
SeekIC No. : 00270234 Detail
KDZTR22B: Zener Diodes 22 to 24.5V; 10mA 1000mW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KDZTR22B
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Zener Voltage : 23.85 V Voltage Tolerance : 5 %
Voltage Temperature Coefficient : 19.4 mV/deg C Power Dissipation : 1 W
Maximum Zener Impedance :
Voltage Tolerance : 5 %
Power Dissipation : 1 W
Package / Case : SOD-123
Voltage Temperature Coefficient : 19.4 mV/deg C
Zener Voltage : 23.85 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationKDZTR22B
VendorRohm Semiconductor
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Current - Reverse Leakage @ Vr10A @ 17V
Package / CaseSOD-123
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature-55°C ~ 150°C