KDZTR33B
Zener Diodes 33 to 37V; 10mA 1000mW
product image
KDZTR33B Picture
SeekIC No. : 00270142 Detail
KDZTR33B: Zener Diodes 33 to 37V; 10mA 1000mW
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KDZTR33B
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Zener Voltage : 34.95 V Voltage Tolerance : 6 %
Voltage Temperature Coefficient : 30.8 mV/deg C Power Dissipation : 1 W
Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SOD-123
Packaging : Reel
Description
Zener Current :
Maximum Zener Impedance :
Power Dissipation : 1 W
Maximum Reverse Leakage Current : 10 uA
Package / Case : SOD-123
Voltage Tolerance : 6 %
Zener Voltage : 34.95 V
Voltage Temperature Coefficient : 30.8 mV/deg C
Parameters:
Technical/Catalog InformationKDZTR33B
VendorRohm Semiconductor
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Current - Reverse Leakage @ Vr10A @ 25V
Package / CaseSOD-123
PackagingCut Tape (CT)
Operating Temperature-55°C ~ 150°C