KG10.6199.151
AC Power Entry Modules KD POWER ENTRY MODUL 10A
product image
KG10.6199.151 Picture
SeekIC No. : 001695556 Detail
KG10.6199.151: AC Power Entry Modules KD POWER ENTRY MODUL 10A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
KG10.6199.151
Description
Current Rating :
Voltage Rating :
Contact Plating :
Housing Material :
Mounting Style :
Termination Style :
Operating Temperature Range :
Connector Type :
Parameters:
Technical/Catalog InformationKG10.6199.151
Current 6A
Mounting TypePanel Mount, Screw Hole
Termination StyleQuick Connect - .187" (4.7mm)
Voltage250V