L-07C5N1KV6T
CER INDUCTOR 5.1NH 0402
product image
L-07C5N1KV6T Picture
SeekIC No. : 003463148 Detail
L-07C5N1KV6T: CER INDUCTOR 5.1NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C5N1KV6T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 5.1nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 260 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5.5GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Current: 300mA
Frequency - Self Resonant: 5.5GHz
Inductance: 5.1nH
DC Resistance (DCR): 260 mOhm Max
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C5N1KV6T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance5.1nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq5.5GHz
DC Resistance (DCR)260.0 mOhm Max