L-07C6N2KV4T
CER INDUCTOR 6.2NH 0402
product image
L-07C6N2KV4T Picture
SeekIC No. : 003461454 Detail
L-07C6N2KV4T: CER INDUCTOR 6.2NH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-07C6N2KV4T
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 6.2nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 5.2GHz Material - Core: Ceramic
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 300 mOhm Max
Inductance: 6.2nH
Current: 300mA
Frequency - Self Resonant: 5.2GHz
Tolerance: ±10%
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-07C6N2KV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.2nH
Tolerance±10%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq5.2GHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max