L-14C12NJV4T
CER INDUCTOR 12NH 0603
product image
L-14C12NJV4T Picture
SeekIC No. : 003462672 Detail
L-14C12NJV4T: CER INDUCTOR 12NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C12NJV4T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 12nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 105 C
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 400 mOhm Max Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 3.2GHz Material - Core: Ceramic
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Inductance: 12nH
Current: 300mA
DC Resistance (DCR): 400 mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 3.2GHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C12NJV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance12nH
Tolerance±5%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.2GHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max