L-14C15NKV4T
CER INDUCTOR 15NH 0603
product image
L-14C15NKV4T Picture
SeekIC No. : 003462651 Detail
L-14C15NKV4T: CER INDUCTOR 15NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C15NKV4T
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 15nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 450 mOhm Max Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2.9GHz Material - Core: Ceramic
Package / Case: 0603 (1608 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Frequency - Self Resonant: 2.9GHz
DC Resistance (DCR): 450 mOhm Max
Inductance: 15nH
Current: 300mA
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Tolerance: ±10%
Material - Core: Ceramic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C15NKV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15nH
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq2.9GHz
DC Resistance (DCR)450.0 mOhm Max