L-14C27NJV4T
CER INDUCTOR 27NH 0603
product image
L-14C27NJV4T Picture
SeekIC No. : 003466083 Detail
L-14C27NJV4T: CER INDUCTOR 27NH 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-14C27NJV4T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 27nH Current: 300mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Supply Current : 17 mA Type: Ceramic
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 600 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz Material - Core: Ceramic
Type: Ceramic
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Inductance: 27nH
Frequency - Self Resonant: 2GHz
DC Resistance (DCR): 600 mOhm Max
Current: 300mA
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-14C27NJV4T
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance27nH
Tolerance±5%
TypeCeramic
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 100MHz
Self Resonant Freq2GHz
DC Resistance (DCR)600.0 mOhm Max