L-15F1R5KV4E
WIREWOUND INDUCTOR 1500NH 0805
product image
L-15F1R5KV4E Picture
SeekIC No. : 003467655 Detail
L-15F1R5KV4E: WIREWOUND INDUCTOR 1500NH 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L-15F1R5KV4E
Quick Details
Series: - Manufacturer: Johanson Technology Inc
Inductance: 1.5µH Current: 130mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ferrite Core Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 2.9 Ohm Max Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Frequency - Self Resonant: 200MHz Material - Core: Ferrite
Mounting Type: Surface Mount
Current: 130mA
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR): 2.9 Ohm Max
Inductance: 1.5µH
Type: Ferrite Core
Material - Core: Ferrite
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 200MHz
Manufacturer: Johanson Technology Inc
Q @ Freq: 15 @ 8MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationL-15F1R5KV4E
VendorJohanson Technology Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±10%
TypeFerrite Core
Current 130mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 8MHz
Self Resonant Freq200MHz
DC Resistance (DCR)2.900 Ohm Max