L07P015S05
Industrial Current Sensors 15A 2.5V1.5V
product image
L07P015S05 Picture
SeekIC No. : 002670421 Detail
L07P015S05: Industrial Current Sensors 15A 2.5V1.5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L07P015S05
Mfg:
Tamura
Quick Details
Current Rating : 15 A Supply Voltage : 5 V
Description
Sensor/Transducer Type :
Response Time :
Operating Temperature :
Accuracy :
Current Rating : 15 A
Supply Voltage : 5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationL07P015S05
VendorTamura
CategorySensors, Transducers
Package / CaseModule
Voltage - Output±4V
PolarizationUnidirectional
Accuracy±1%
Operating Temperature-10°C ~ 80°C
Voltage - Supply-15 V ~ 15 V
Response Time<5s
Sensor TypeOpen Loop Current Transducers
Current - Supply-
Frequency-
Sensitivity-
PackagingBox
Current - Sensing 15A