L10P030D15
SENSOR CURRENT 30A -/+15V UNI TH
product image
L10P030D15 Picture
SeekIC No. : 004134112 Detail
L10P030D15: SENSOR CURRENT 30A -/+15V UNI TH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
L10P030D15
Series: - Manufacturer: Tamura
Current - Sensing: 30A Accuracy: ±1%
Sensitivity: - Data RAM Size : 64 KB
Current - Supply: ±12mA Sensor Type: Open Loop Hall Effect
Voltage - Supply: -15 V ~ 15 V Output: 4V
Frequency: 50kHz Response Time: <5µs
Polarization: Unidirectional Operating Temperature: -10°C ~ 80°C
Sensor Type: Open Loop Hall Effect
Current - Supply: ±12mA
Series: -
Current - Sensing: 30A
Accuracy: ±1%
Frequency: 50kHz
Response Time: <5µs
Voltage - Supply: -15 V ~ 15 V
Operating Temperature: -10°C ~ 80°C
Manufacturer: Tamura
Output: 4V
Package / Case: PCB Mount
Parameters:
Technical/Catalog InformationL10P030D15
VendorTamura
CategorySensors, Transducers
Voltage - Output4V
Polarization-
Accuracy±1%
Voltage - Supply-15 V ~ 15 V
Response Time<5s
Sensor TypeOpen Loop Current Transducers
Current - Supply12mA
Frequency50kHz
Sensitivity-
PackagingBox
Current - Sensing 30A