LB2012T1R0M
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 1.0uH 20%
product image
LB2012T1R0M Picture
SeekIC No. : 001170388 Detail
LB2012T1R0M: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 1.0uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2012T1R0M
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 405 mAmps Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Self Resonant Frequency : 100 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 1 uH
Tolerance : 20 %
Self Resonant Frequency : 100 MHz
Series : LB
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Maximum DC Current : 405 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2012T1R0M
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±20%
Type-
Current 405mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq100MHz
DC Resistance (DCR)195.0 mOhm Max