LB2012T470K
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 47uH 10%
product image
LB2012T470K Picture
SeekIC No. : 001169947 Detail
LB2012T470K: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0805 47uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2012T470K
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 60 mAmps Maximum DC Resistance : 3.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 11 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 10 %
Series : LB
Inductance : 47 uH
Maximum DC Current : 60 mAmps
Maximum DC Resistance : 3.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 11 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2012T470K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±10%
Type-
Current 60mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq11MHz
DC Resistance (DCR)4.810 Ohm Max