LB2016T100K
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 10uH 10%
product image
LB2016T100K Picture
SeekIC No. : 001170279 Detail
LB2016T100K: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2016T100K
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 155 mAmps Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Self Resonant Frequency : 32 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0806 (2016 metric)
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 0.5 Ohms
Series : LB
Package / Case : 0806 (2016 metric)
Inductance : 10 uH
Self Resonant Frequency : 32 MHz
Maximum DC Current : 155 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2016T100K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 155mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq32MHz
DC Resistance (DCR)650.0 mOhm Max