LB2016T220K
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 22uH 10%
product image
LB2016T220K Picture
SeekIC No. : 001169949 Detail
LB2016T220K: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 22uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2016T220K
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 105 mAmps Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Self Resonant Frequency : 16 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Series : LB
Package / Case : 0806 (2016 metric)
Inductance : 22 uH
Maximum DC Current : 105 mAmps
Self Resonant Frequency : 16 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2016T220K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±10%
Type-
Current 105mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq16MHz
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max