LB2016T330K
Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 33uH 10%
product image
LB2016T330K Picture
SeekIC No. : 001170030 Detail
LB2016T330K: Common Mode Inductors (Chokes) INDCTR STD WND 0806 33uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LB2016T330K
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 85 mAmps Maximum DC Resistance : 1.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 14 MHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Tolerance : 10 %
Series : LB
Package / Case : 0806 (2016 metric)
Inductance : 33 uH
Maximum DC Current : 85 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.7 Ohms
Self Resonant Frequency : 14 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLB2016T330K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±10%
Type-
Current 85mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq14MHz
DC Resistance (DCR)2.210 Ohm Max