LD025A390FAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 39PF 50V 1%
product image
LD025A390FAB2A Picture
SeekIC No. : 00900009 Detail
LD025A390FAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 39PF 50V 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025A390FAB2A
Quick Details
Capacitance : 39 pF Tolerance : 1 %
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Tolerance : 1 %
Capacitance : 39 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025A390FAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C