LD025C122JAB2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1200PF 50V 5%
product image
LD025C122JAB2A Picture
SeekIC No. : 00905688 Detail
LD025C122JAB2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1200PF 50V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LD025C122JAB2A
Quick Details
Capacitance : 1200 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : MLCCs Tin/Lead Termination
Capacitance : 1200 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLD025C122JAB2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1200pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientX7R
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C