LE45CZ-TR
Low Dropout (LDO) Regulators 4.5V 100mA Positive
product image
LE45CZ-TR Picture
SeekIC No. : 00528037 Detail
LE45CZ-TR: Low Dropout (LDO) Regulators 4.5V 100mA Positive
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LE45CZ-TR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Input Voltage MAX : 18 V Output Voltage : 4.5 V
Dropout Voltage (Max) : 0.5 V Output Current : 100 mA
Load Regulation : 25 mV Number of Outputs : 1
Output Type : Fixed Maximum Operating Temperature : + 125 C
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-92
Output Type : Fixed
Mounting Style : Through Hole
Output Current : 100 mA
Load Regulation : 25 mV
Output Voltage : 4.5 V
Input Voltage MAX : 18 V
Package / Case : TO-92
Dropout Voltage (Max) : 0.5 V