LED50W-142-C0350
LED DRIVER 50W 350MA 90~305
product image
LED50W-142-C0350 Picture
SeekIC No. : 003817176 Detail
LED50W-142-C0350: LED DRIVER 50W 350MA 90~305
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LED50W-142-C0350
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: LED-50W Operating Supply Voltage : 5 VDC, 12 VDC
Manufacturer: Thomas Research Products Type: Constant Current
Topology: AC DC Converter Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 305VAC
Voltage - Output: 47 ~ 142 V Current - Output (Max): 350mA
Power (Watts): 50W Voltage - Isolation: -
Dimming: - Features: OCP, OVP, SCP
Operating Temperature: -30°C ~ 65°C Efficiency: 89%
Termination Style: Wire Leads
Description
Type: Constant Current
Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: -
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Min): 90VAC
Current - Output (Max): 350mA
Dimming: -
Manufacturer: Thomas Research Products
Voltage - Input (Max): 305VAC
Features: OCP, OVP, SCP
Efficiency: 89%
Series: LED-50W
Power (Watts): 50W
Operating Temperature: -30°C ~ 65°C
Size / Dimension: 7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Voltage - Output: 47 ~ 142 V