LES20A48-5V0REJ
DC/DC Converters CONV DC/DC 48V 20A
product image
LES20A48-5V0REJ Picture
SeekIC No. : 002733599 Detail
LES20A48-5V0REJ: DC/DC Converters CONV DC/DC 48V 20A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LES20A48-5V0REJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationLES20A48-5V0REJ
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output5V
Power (Watts)100W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 20A